Pravda je briliant, mnohostranný diamant.
Nádherné svetlo napĺňa tento drahokam a farby žiaria z každej jeho strany.
Mystici, poslovia, mudrci a učitelia všetkých vekov, rás a náboženstiev hovorili o odlišnej tvári tejto spoločnej Večnej Pravdy.

 

Kruh možností

 

 

 

Z lekcie Daskala zo dňa 19. apríla 1994 nazvanej:
INTROSPEKCIA, MEDITÁCIA, MODLITBA

 

 

Môžete vstúpiť do určitých vecí. Vstúpiť, nazvem to do Kruhu ich možností, aby ste si precvičili silu svojej vôle a vytvorili, čo vy sami chcete. Dám vám príklad. Keď som bol v Kinshase (Zaire, Afrika) uvidel som peknú popínavú rastlinu s nádhernými trojfarebnými listami a peknými modrastými kvetmi. Priniesol som si nejaké domov a zasadil som ich v mojej záhrade. Rástli. Potrebovali ale veľmi horúce počasie, aby zakvitli. Môj priateľ, ktorý študoval botaniku mi priniesol knihu. Rozprávali sme sa práve o tomto druhu rastliny. Povedal som mu: "Pozri sa sem, tento druh môže mať aj inú farbu kvetov." On odpovedal: "Áno, lebo zvyčajne sú modré alebo fialové." Povedal som mu: "Poď sem a pozri sa." Priviedol som ho do svojej záhrady. "Je to tá rastlina, o ktorej hovoríš?" On povedal: "Áno, listy sú podobné, ale je samozrejmé, že to nemôže byť ona." Ja som sa ho spýtal: "Iste? Priniesol som ich z Kinshase, zo Zaire a jej kvety budú modré." On odpovedal: "Ako mi to môžeš dokázať?" Boli takmer Vianoce. Cez noc vonku už mrzlo. Voda sa už zvykla meniť na ľad. Povedal som mu: "Príď pozajtra."

 

Prišiel som k rastline, poslal som jej svoju lásku a prihovoril som sa jej vytvoriac pritom elementál: "Rád by som, keby si zakvitla aspoň dvomi alebo tromi kvetmi." To znamená, že naladením sa na niečo sa stávate majstrom či už - ríše zvierat, ríše rastlín. O dva dni neskôr sa môj priateľ vrátil. Netušil, aké prekvapenie ho u mňa čaká. Tri kvety boli naplno rozkvitnuté. "Je všetko tak, ako som povedal?" "To nie je možné!" Odpovedal som: "To je možné." On povedal: "Ako si to dokázal?" Odpovedal som mu: "Potreboval by som hodiny k tomu, aby som ti to vysvetlil, a predsa to nepochopíš." Keď máš z prírody radosť a tešíš sa z nej, príroda ťa miluje.

 

Toto je schopnosť, ktorú ja volám naladenie sa na niečo. Samozrejme existujú ešte omnoho mocnejšie schopnosti. Ale je to všetko? Je to práve to, čo chceme? Nie! Je potrebné stále viac rozvíjať, nebudem to nazývať schopnosťami, ale odkrývať svoju povahu ako Duch - Duša, aby ste vstúpili do jednoty s Bohom, s prírodou, vidieť Ho vo všetkom, milovať Ho a tešiť sa z Jeho Lásky.

 

Takže stavom bytia v jednote, vstupujete Do jednoty s Logom. Ja sám nepoznám slová, ktoré by presne vysvetlili, čo to vlastne je, okrem toho, že to je skutočná blaženosť. Ak sa k tomu dopracujete, porozumiete cene života, tomu, čo je Život, Svetlo, Láska.

 

To je práve to, čo Joshua Emmanuel Kristus prišiel naučiť ľudí a svet. Prišiel, aby šíril učenie Jeho Jednoty, aby nás naučil "Milovať Boha, celým svojím srdcom," srdcom, ktoré nám On dal. "Celou svojou dušou," naším Duševným - Ja, naším bytím, "Celou svojou mysľou," inteligenciou, Mysľou, ktorú nám on poskytol "a celým vaším bytím." To je to, čo On povedal v  Aramejčine a Gréčtine. A preto povedal: "Milujte každú ľudskú bytosť nie menej, ako milujete sami seba." Ktoré ja? Naše Duševné - Ego bytie. Pretože ako Duševné-Ego Bytosti, všetci sme si v jednote v Kristovi - Logu.

 

 

~ Dr. Stylianos Atteshlis (Daskalos)

späť na vrch Späť na vrch